statystyki szczegółowe

Aktualności

ZALEGŁE ZWYCIĘSTWO Z REZERWAMI OSTROVII

• autor: szubi4, 2018-03-25 22:46

W zaległym meczu 9. kolejki klasy B, grupa III 25 marca 2018 r. piłkarze OGNIWA Łąkociny pokonali lidera OSTROVIĘ II Ostrów Wielkopolski 4:1 i powrócili na miejsce wicelidera tabeli.

Piłkarze OGNIWA rozpoczęli mecz bardzo zmotywowani i od pierwszej minuty ostro zaatakowali przeciwnika. Opaskę kapitana drużyny gospodarzy, z okazji urodzin, otrzymał Kamil Motyl. Już w 15 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Jakub Kłobusek. Goście próbowali zmieniać skład i ustawienie, ale nic to nie dawało. W 27 minucie J. Kłobusek otrzymał piłkę z boku pola karnego, ściągnął na siebie dwóch obrońców, po czym podał do nieobstawionego Mateusza Jankowiaka, który strzałem w krótki róg bramki podwyższył na 2:0. Później doszło do starcia w polu karnym OSTROVII. M. Jankowiak wślizgiem chciał wygarnąć piłkę bramkarzowi, ale Bartosz Jankowski był szybszy. Napastnik OGNIWA wpadł na bramkarza, co wywołało małą awanturę. Obyło się bez kartek. Gra się zaostrzyła. Faulowany był m.in. Adrian Sójka, ale skończyło się na szczęście tylko na pomocy medycznej. W 42 minucie gry pierwszy strzał na bramkę oddał zawodnik OSTROVII, ale dobrze ustawiony był Szymon Michaś. W odpowiedzi groźnie strzelał Michał Grzęda. Po jego strzale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. To była ostatnia akcja pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej akcji OGNIWA. Wrzucał Daniel Krawiec, ale B. Jankowski przechwycił dośrodkowanie. Chwilę później było już 3:0. W 47 minucie M. Jankowiak z J. Kłobuskiem mieli do ogrania tylko jednego obrońcę gości. Pierwszy z nich wyszedł sam na sam z bramkarzem, podał do J. Kłobuska, a ten uderzył do pustej bramki. Dziewięć minut później J. Kłobusek ustrzelił hattricka (choć nie klasycznego - przyp. red. Dariusz Szpakowski ;) ). Napastnik OGNIWA wybiegł sam na sam z bramkarzem, minął go i płaskim strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Przy stanie 4:0 trener Rafał Dachowski pozwolił pograć rezerwowym. Niestety uraz z pierwszej połowy dał się we znaki Adrianowi Sójce. Jego miejsce na boisku zajął Damian Zając. W sumie na boisku zobaczyliśmy sześciu nowych zawodników. W 60 minucie identyczną sytuacją jak na 4:0 miał J. Kłobusek, ale tym razem trafił w boczną siatkę bramki. Marek Rosa w swoim stylu, czyli tuż po wejściu na boisko, mógł wpisać się na listę strzelców, ale minimalnie spudłował. Gra nieco się rozluźniła i coraz częściej pod bramką OGNIWA zaczęli przebywać goście. Efektem tego była zdobyta w 85 minucie gry bramka dla OSTROVII przez Patryka Powalisza, który wyszedł sam na sam z S. Michasiem. Niepotrzebnie nerwy wkradły się w szeregi zawodników gospodarzy. Żółte kartki otrzymali Marcin Sójka i K. Motyl.

Podsumowując mecz przebiegał on w całości pod dyktando i kontrolą OGNIWA. Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Jedynie w końcówce groźnie zaatakowali. Zapowiada się bardzo ciekawa wiosna 2018.

25 marca 2018 r. - g. 11.00 - Stadion Leśny w Łąkocinach

OGNIWO Łąkociny - OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 4:1 (2:0)
Sędziują: Adam Rzepczyk (Jarocin) oraz Szymon Dunaj (Nosków) i Jakub Malinowski (Zalesie k/Doruchowa)
Bramka:
1:0 - 15' - Jakub Kłobusek
2:0 - 27' - Mateusz Jankowiak
3:0 - 47' - Jakub Kłobusek
4:0 - 61' - Jakub Kłobusek
4:1 - 85' - gol dla Ostrovii II - Patryk Powalisz
Żółta kartka: Marcin Sójka - w 78' za faul i Kamil Motyl - w 90' + 1' za dyskusje z sędzią.

Skład OGNIWA: Szymon Michaś - Krystian Hałas (88' Miłosz Ertel), Adrian Sójka (57' Damian Zając), Kamil Wojtysiak, Maciej Kubiak - Michał Grzęda (62' Marcin Sójka), Kamil Motyl (c), Artur Nowak (68' Paweł Gąszczak), Daniel Krawiec - Mateusz Jankowiak (72' Marek Rosa), Jakub Kłobusek (75' Jakub Zmyślony).
Trener: Rafał Dachowski.
Skład OSTROVII II: Bartosz Jankowski – Paweł Jasiński (60′ Maciej Sajnaj), Sebastian Szereda, Szymon Kasprzak, Jakub Nasalski, Patryk Kaźmierczak (46′ Patryk Powalisz), Jordan Kaczmarek, Mikołaj Lewandowski, Maciej Kaniewski, Piotr Sępołowicz (25′ Mateusz Płóciennik), Patryk Karkoszka.
Trener: Michał Giecz.